Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Cyklostezka Bečva zahájila sezónu

29.5.2023 | Přerov

Nová sezóna na Cyklostezce Bečva je naplánována na 28.května, ten den se také uskuteční společná vyjížďka na kolech, koloběžkách a inline bruslích. Účastníci do cíle urazí 22 kilometrů. 


Zahájení nové sezóny na Cyklostezce Bečva je naplánováno na neděli 28. května, kdy se opět po roce uskuteční společná vyjížďka na kolech. Od startu do cíle urazí účastníci pohodových 22 kilometrů. Vítáni budou i ti, kteří dorazí s koloběžkami či na bruslích.

„Hromadný start je naplánován na 9 hodin u přerovských tenisových kurtů. Cyklisté budou od 9.30 do 10 hodin očekáváni u Jadranu v Oseku nad Bečvou, kde bude kontrolní stanoviště. Tam dostane každý účastník poukaz na drobné občerstvení a dárek,“ uvedla Pavla Roubalíková z přerovského magistrátu. Do cíle, kterým je bufet na Laguně v Přerově, by měli účastníci dojet do 13. hodiny. V cíli bude pro cyklisty připraven program, který pobaví děti i dospělé.

Jízdu na kole nejen jako volnočasovou aktivitu, ale také jako prostředek k přepravě do zaměstnání, město Přerov dlouhodobě podporuje. Aktuálně probíhá akce „Přerov jede na kole“, která motivuje Přerovany k tomu, aby v průběhu května nechali svá auta doma a jezdili za prací na kole. Letos se do tohoto klání zapojilo 113 cyklistů, kteří jsou součástí 26 pracovních týmů.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Přerov.eu

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: