Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Hranice má nové popelnice na olej

13.2.2020 | Hranice

Město Hranice opět rozšiřuje možnosti třídění odpadu. Poté, co loni přibyly kontejnery na kovy a popelnice na biologicky rozložitelný odpad, tak od letošního roku se ve městě objevily nové nádoby na oleje. Jsou určeny na ukládání použitých rostlinných olejů. 


Do těchto popelnic patří použité jedlé oleje a tuky z domácnosti, např. fritovací oleje nebo ztužené jedlé tuky. Naopak do poplenic nepatří technické oleje - např. motorové, převodové, tlumičové, maziva a kapaliny. Občané musí oleje odkládat do nádob v plastových lahvích, které vhodí do nádoby otvorem ve víku nádoby, nikoliv ve skle. 

 

Město nakoupilo celkem 20 popelnic o objemu 120 litrů, které byly umístěny na vybraná stavoště tříděného odpadu ve městě a místních částech. Dvě nádoby jsou umístěné také na sběrném dvoře společnosti Ekoltes a zbytek zůstává v rezervě. 


Nádoby jsou většinou rozmístěné na stejných stanovištích, jako kontejnery na kovy. Tedy na stanovišti 21 (sídliště Hromůvka), 29 (Třída 1. máje poblíž prodejny Albert), 31 (sídliště Nová), 60 (u křižovatky ulic Studentská a Kramolišova), 67 (ulice Galašova u DDM), 76 (Obránců Míru na sídlišti Kpt. Jaroše), 85 (ulice Havlíčkova u Sokolovny), 87 (ulice 28. října), 92 (křižovatka ulic Jungmannova a U Kostelíčka) a 96 (ulice Teplická poblíž křižovatky s ulicí Partyzánskou). Dále v místních částech Drahotuše u Jednoty, ve Slavíči, ve Valšovicích a ve Velké. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: mesto-hranice.cz

Zdroj fota: pixabay.com 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: