Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Nad Jeseníkem vyroste třešňová alej

15.11.2017 | Město Jeseník

třešňová alejArnika se spolky a lidmi z Jesenicka, dětmi z místních škol a dětského domova vysadili 11. listopadu padesát třešní, které lemují cestu k Editinu prameni. Na nákup sazenic, výsadbového materiálu a na kampaň Arniky Zachraňme stromy přispělo na 300 dárců z celé republiky částkou více než 230 tisíc korun.


Více než sto obyvatel a dobrovolníků z Jeseníku s dětmi z místních škol a dětského domova se v sobotu nedaleko Priessnitzových lázní sešlo, aby společně se spolkem Arnika vysadili novou alej a zanechali tak v krajině svou stopu. Sázení by však nebylo možné bez podpory a zajištění technického zázemí města Jeseník. Na úvod nejdříve všechny přítomné proškolil odborník v péči o stromy Marek Gasior, který po celou dobu akce zajišťoval odborný dozor. Výsadbu také podpořily místní firmy Alternativní truhlářství Jan Mareček, Ennea caffé, Naturfyt-Bio, Petr Weiser, Priessnitzovy léčebné lázně, Selská pekárna a Úsovsko.

Marcela Klemensová, vedoucí kampaně Zachraňme stromy říká: „Rádi bychom poděkovali všem, kteří i v nepříznivém počasí vyrazili ven a přišli pomoci se sázením. Děkujeme samozřejmě dárcům z celé republiky, kteří i letos podpořili výsadbu stromů v naší krajině. Pohled na sázející a jejich ohlasy, kteří se s nadšením pustili do nesnadného úkolu, mě opět ujistily, že sázení a péče o aleje má rozhodně smysl. Vůbec nepochybuji, že příští podzim v naší krajině vysadíme tentokrát už páté stromořadí.“

„Nápad na vysázení třešňové aleje se mi od začátku moc líbil a jsem ráda, že se ho podařilo realizovat v tak krátké době. Velký dík patří spolku Arnika za realizaci celé akce a obyvatelům Jesenicka, kteří třešňovou alej skutečně vzali za ‚svou‘. Všechny stromky našly své majitele během velmi krátké doby, další dobrovolníci pomáhali se sázením třešní. Nová alej přesně zapadá do našeho konceptu – postupně po malých krůčcích udělat z Jeseníku lepší místo pro život,“ uzavírá Mgr. Bc. Zdeňka Blišťanová, místostarostka města Jeseník.

TZ Arnika, foto: Markéta Turková

zdroj: jesenik.org

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: