Nyní dochází k prospěšné obměně zbývající části trvalkových záhonů a jejich rostlin. Během zářijových dní došlo k terénním úpravám záhonů. Došlo k pokosení nadzemní části trvalek a odtěžení vegetační vrstvy cca 10 – 15 cm svrchní vrstvy terénu záhonů. Travnaté plochy záhonů byly až na výjimky ponechány a revitalizovány podsevem. Před vlastní výsadbou rostlin byla také provedena kultivace a vylehčení půdy příměsí štěrku. Povrch záhonů je snížen o 5 cm pod okraj obrubníků, tak aby bylo zabráněno vypadávání štěrku ze záhonů. Výsadba trvalek a travin byla zahájena od 2.listopadu. V průběhu měsíce pak budou vysazeny cibuloviny a do poloviny prosince proběhne mulčování.
Rostliny však potřebují čas k růstu, proto na zamulčované půdě nic neporoste. Tento typ záhonů bude velice pestrý a bohatý na různé druhy květin, takže budou poskytovat potřebnou potravu pro hmyz a motýly po téměř celé vegetační období.
Nové záhony budou obsahovat třapatku, terčovku, šalvěj luční, šantu kočičí, pivoňky, kosatce, krásnoočka a také oblíbené trávy (vousatec, bezkolenec a další). Celkové záhony budou nenáročné na zálivku, proto jsou ideální pro suché plochy ve vyhřátých městech. Trvalkové záhony budou hrát všemi barvami po celý rok. Jarní období okouzlí fialovou barvou, květen a červen zase zpestří vlčí máky svou výraznou červenou barvou a na podzim se můžeme díky astrám těšit na modré květy.
Redakčně upraveno.
Zdroj: Olomouc.cz
Zdroj fota: pixabay.com