Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Plavby Olomouc chystají nové přístaviště

17.5.2018 | Město Olomouc

plavba po řece

Ani letos nepřijdou obyvatelé a návštěvníci Olomouce o oblíbené plavby po řece Moravě. Z důvodu nových protipovodňových opatření bylo potřeba dočasně přemístit přístaviště. To se teď nově nachází u "Posezení u Vodníka".


O plavby vyhlídkovou lodí Olomoučané a návštěvníci města nepřijdou ani v době stavby protipovodňových opatření na řece Moravě v centru Olomouce. Přístaviště se podařilo dočasně přemístit níže po proudu řeky. Nové zázemí pro letošní rok Plavby Olomouc našly u „Posezení U vodníka“ poblíž čističky na Nových Sadech.

Plavby Olomouc vstupují do čtvrtého ročníku. Veřejnost, která už na poznávací plavbě byla, novou trasu jízd určitě uvítá. Plavba pojmenovaná "Poznávací plavby přírodní Olomoucí" nabídne nejen historii a památky, ale přesune se i poznávání přírodních krás. V nabídce bude i vícehodinová plavba.

Každodenní plavby Marii Terezií budou na novém místě probíhat v rozsahu, na nějž jsou již návštěvníci zvyklí a který najdou na stránkách www.plavbyolomouc.cz

Nové přístaviště s nově pojatou trasou plaveb však není jedinou novinkou. Pod Plavby Olomouc patří i pojízdný beerbike Ološlap, který u jízd historickým centrem města zůstává, ale nově je rozšiřuje o gastroturistické zážitkové jízdy.

Redakčně upraveno

Zdroj: https://www.olomouc.eu/aktualni-informace/aktuality/22467

Zdroj fotky: https://pixabay.com/en/river-landscape-nature-water-3404442/

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: