Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Podpoření dobré věci díky zasazení stromů

9.10.2019 | Olomouc

Nezisková organizace Crosspoint Olomouc pořádá ve spolupráci s Lesy města Olomouce a statutárním městem Olomouc netradiční lesní benefici. Zve Vás na víkend jinak, pomozte vysadit dvacet tisíc sazenic. Za každý vysazený strom v lese postiženém kůrovcem věnují Lesy města Olomouc a statutární město Olomouc pět korun na konto Crosspoint Tobě. 


Takto společně s dobrovolníky můžete podpořit pacienty se zákeřnou nemocí cystické fibrózy. 
 

Výsadba stromů proběhne v lese v Březové u Litovle o víkendu 12.-13. října, následně pak v neděli 20. řijna a 3. listopadu. 


Lesy města přitom dávají výsadbě lesa dobročinnou myšlenku. Pětikoruny, které ušetří výsadbou každého stromu díky pomoci dobrovolníků, budou věnovány na konto Crosspoint Tobě. Výtěžek z benefice poté podpoří léčbu pacientů s cystickou fibrózou a dalšími chronickými nemocemi ve Fakultní nemocnici Olomouc. 

 

Záměrem celé akce je dát lidem možnost získat bližší vztah k zachráněnému lesu. Navíc tím dobrovolníci podpoří konto Crosspoint Tobě a nemocné děti. 


Zakladatelé věří, že na benefici dorazí dvě stovky dobrovolníků, kterým se podaří vysadit plánovaných dvacet tisíc sazenic a oni poté předají na konto Crosspoint Tobě sto tisíc korun. 

 

Zapojení do akce je jednoduché.

Stačí se jako dobrovolník registrovat na internetových stránkách www.stromytobe.cz, kde naleznete i další informace ohledně akce. 

 

 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Olomoucké listy

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: