Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Přerov zdobí okrasné záhony letniček

15.6.2022 | Přerov

Ulice a parky v Přerově nově zdobí květinová výzdoba, o kterou se postarali pracovníci technických služeb. Vysazeny byly převážně begonie v různých barvách, šalvěje, gaury, plevůňky a barevné kopřivy. Mezi vybrané lokality patří například Michalov, Spálenec, Želatovská ulice, Žerotinovo náměstí a park u Bečvy.


Do další květinové výzdoby přerovských ulic a parků se pustili pracovníci technických služeb. Jarní cibuloviny, které barevně prozářily zejména trávníkové plochy, už odkvetly. A teď přicházejí na řadu květiny, které zkrášlí Přerov po dobu letních měsíců. Tři ledoví muži už odešli – a zahradníci tak mohli bez obav začít sadit do připravených záhonů, které byly měsíc předem vyplety, nakypřeny a pohnojeny. 

V Michalově se s pracemi začalo tento týden, kdy předpovědi nenaznačovaly žádné ranní mrazíky. „Záhony v centrální části parku jsme osadili do ornamentálních vzorů. Vysadili jsme převážně begonie v různých barvách, šalvěje, gaury a pak letničky okrasné listem – plevůňky a barevné kopřivy. Dominantami centrální části pak bývají palmy a kany. Na kruhovém záhonu u vstupu z parkoviště na Osmeku budou vysazeny jiřiny v odstínech žluté, oranžové a červené,“ uvedla Martina Haluzíková z Technických služeb města Přerova.

A hýřit barvami a pestrostí druhů nebude jen Michalov, ale i další místa. „V dubnu byly založeny dva nové záhony s liliemi pod hradbami v lokalitě Spálenec a na kruhovém objezdu v Želatovské ulici. Na záhonech už začínají lilie vyrůstat a hlavní kvetení by mělo nastat v červenci a srpnu,“ řekl radní Michal Zácha. Výsadba letniček je aktuální také na Žerotínově náměstí a počítá se s tím, že se budou vysazovat i u kruhového objezdu v Palackého ulici, na náměstí Přerovského povstání, v parku u Bečvy, kterému dominuje maják – a v mnoha dalších lokalitách zejména v centru Přerova. „Nově budou umístěny mobilní nádoby s květinovou výsadbou také ve Smetanově ulici a – jak už je zvykem – na hlavním náměstí budou květinové pyramidy. Návštěvníci se tady mohou těšit i na nové mlžné brány, které tu v prvních parných dnech nainstalujeme, aby se každý mohl osvěžit,“ dodal Petr Školoud z přerovského magistrátu. I samotná brána bude osazena květinami a chybět tady nebudou ani květináče na lampách.  

Do letní květinové výzdoby investovalo město Přerov bezmála 600 tisíc korun – 320 tisíc bude stát výsadba v Michalově a 270 tisíc ve městě. 
 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Přerov.eu

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: