Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Přidejte se v Olomouci k výsadbě stromů pro novou generaci

14.10.2019 | Sázíme lesy nové generace

Lesy České republiky, s.p., zve všechny na Den za obnovu lesa. Jedná se o výjimečný den, který nás spojí v úsilí čelit mimořádné kalamitě v našich lesích tím, že společně tento den symbolicky zahájíme výsadbou nových lesů, které budou růst po další generace. 


Kromě výsadby sazenic bude možnost si vyzkoušet i lesnické dovednosti a prověřit si své znalosti. Děti mladší 15 let mohou sázení a další práce v lese provádět pouze se souhlasem zákonného zástupce. 


Program je následující - měření kmenů a meření volně stojících stromů, informace o lese, setkání se známými osobnostmi, lesní pedagogika pro nejmenší, výroba a vyvěšování ptačích budek a zalesňování. 


Pro výsadbu stromků pořadatelé doporučují vzít si vlastní pracovní rukavice, pevnou obuv a oděv přizoůsobený počasí a terénu. Nářadí poskytnou organizátoři. 

 

Akce se koná v sobotu 19.10.2019 od 10:00 do 16:00 hodin. Dostanete se na akci pomocí MHD č. 11 směr Radíkov, zástávka Radíkov. Odtud cca 2 km po naučné stezce Svatý Kopeček k Chatě pod Věží. Pěší v opačném směru od ZOO - po naučné stezce směr Radíkov. Na místo lze také dojít po lesní cestě od Posluchova směrem Zdiměř - Fort Radíkov, až k chatovém táboru. Pokud se rozhodnete akci spojit s výletem na kole, tak musíte po značené trase č. 6030. Autem - Radíkov, ulice Na Pevnůstce. Parkoviště: v areálu pevnosti Radíkov, dále dle pokynu pořadatelů. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: sazimelesynovegenerace.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: