Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Prostějov je na likvidaci stromků připravený

4.1.2019 | Prostějov

vánoční stromkyJe po Vánocích a mnohé domácnosti budou již brzy likvidovat vánoční stromky. Obvykle se tak děje okolo svátku Tří králů, letos tento svátek vychází na neděli, a tak je pravděpodobné, že v pondělí budou mít technické služby plné ruce práce. Víte ovšem, kam s odstrojeným vánočním stromkem?


V Prostějově poslouží speciální kontejnery a místa u kontejnerů komunálního odpadu. Občané mohou ukládat vánoční stromky vedle kontejnerů na komunální odpad, které budou postupně společností FCC sváženy. „Na sídlišti Hloučela bude navíc umístěný velkoobjemový kontejner pro uložení těchto stromků,“ uvedl vedoucí oddělení komunálních služeb Odboru správy a údržby majetku města Magistrátu města Prostějova Jaroslav Chromek.

 

Demontáž městské vánoční výzdoby

Likvidovat se bude také městský vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka. Odstrojen bude v pondělí 7. 1. 2017 a následně pokácen „Větve ze stromu poputují do kozí farmy a kmen bude po rozřezání nabídnut jako palivové dřevo občanům. Současně bude také zahájena demontáž betlému, umělého kluziště a dřevěných stánků u kluziště,“ doplnil Jaroslav Chromek.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj a foto: město Prostějov

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: