Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Prostějov pomáhá s péčí o opuštěné kočky

29.9.2021 | Prostějov

kočka domácíRovnováha musí být na obou stranách. Takže v rámci ochrany přírody musíme dbát i na to, aby nebyla zvířata přemnožená, protože by jim to mohlo ublížit. Proto v Prostějově podporují spolek Mourek, který se stará o zatoulané kočky. Spokojenost je na obou stranách. Kočky mají potřebnou péči, lidé nejsou v ohrožení.


Kočka domácí, mazlíček, který nás fascinuje svou volností a občasnou přítulností. Ovšem s jejich počtem a volným potulováním roste i problém, který řeší mnoho měst a obcí.

V Prostějově běží spolupráce se spolkem Mourek, který se problematikou pomoci opuštěným kočkám a zamezení jejich přemnožení zabývá.

Radní na svém posledním jednání odsouhlasili pro spolek dotaci, která pomůže s dofinancováním veterinárního ošetření a kastrace.

„Čím je spolek mezi veřejností známější, tím více jej lidé oslovují a spoléhají na něj. Spolku proto počet nalezených koček vzrostl dvojnásobně a tím pádem vzrostly i finanční náklady. Od začátku roku tady vykastrovali již 92 koček a za veterinární ošetření zaplatili více jak 268 tisíc korun. Spolek Mourek Prostějov z. s. v letošním roce již sice obdržel dotaci ve výši 30 tisíc korun na veterinární ošetření, ale vzhledem ke zmíněnému rostoucímu zájmu ze strany veřejnosti, požádal o další příspěvek ve výši 20 tisíc korun. Rada mu vyhověla,“ vysvětlila poskytnutí dotace náměstkyně primátora Milada Sokolová.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Prostějov

Zdroj obr.: Pixabay.cz

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: