Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Prostějov se nově zapojil do projektu vratných kelímků

16.1.2019 | Veronika Bělohlávková

Otoč kelímekDo původně olomouckého projektu vratných modrých kelímků se mezi prvními zapojil prostějovský místní obchůdek s bistrem. Unikátní projekt Otoč kelímek funguje od roku 2018 a je do něj zapojeno přes sto podniků po celé České republice.


V České republice se každý rok spotřebuje zhruba 350 milionů jednorázových a obtížně recyklovatelných kelímků na nápoje. Projekt Otoč kelímek (www.otockelimek.cz) se snaží toto číslo snížit na minimum. Modré kelímky jsou vyrobeny v Německu ze snadno recyklovatelného polypropylenu, který je velmi odolný, zdravotně nezávadný a má veškeré potřebné certifikace. Každý kelímek dokáže za svůj život nahradit zhruba 500 až 600 kelímků jednorázových.

 

Jak to funguje?

V kavárně si řeknete o kávu do vratného kelímku, zaplatíte vratnou zálohu 50 Kč, pak už jen kelímek vratíte v kterémkoliv ze zapojených podniků (seznam naleznete zde). Navíc k vracení nepotřebujete účtenku, kelímků můžete vrátit i více najednou, a klidně i špinavé a rozhodně je nemusíte vracet ihned.

 

První podnik v Prostějově

Zatím jediným podnikem zapojeným do tohoto projektu je nově bistro Italské speciality & Bistro na náměstí Svatopluka Čecha v Prostějově. Od 17. ledna si mohou milovníci kávy odnést svůj oblíbený nápoj v modrém vratném kelímku.

 

Rozšířit řady může i ta vaše oblíbená kavárna v Prostějově, stačí personál o projektu vratných kelímků informovat. Více informací na webových stránkách www.otockelimek.cz

 

Zdroj a foto: Otoč kelímek

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: