Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Růže a tavolníky zdobí rušnou ulici v Olomouci

4.10.2023 | Olomoucké listy

V ulici Velkomoravská byla vybudována nová výsadba růží a tavolníků okolo komunikace ve městě. Má zde za úkol zkrášlit rušnou ulici podél nového zábradlí. Výsadba město vyšla na 1,8 milionu korun. 


Platany na krajích silnice, růže a tavolníky uprostřed dělicího pruhu a k tomu i nové zábradlí. To jsou změny, které přineslo léto jedné z páteřních komunikací ve městě – Velkomoravské ulici. „Jedná se o bíle a růžově kvetoucí růže a růžově kvetoucí nízké tavolníky, které ve vegetačním období zkrášlí část Velkomoravské ulice. Výsadbu jsme časově spojili s obnovou zábradlí, abychom využili částečnou uzavírku komunikace,“ uvedl náměstek primátora Otakar Štěpán Bačák.

Výsadba přispěje ke kultivaci městské třídy a je dalším pokračováním v její obnově. Keře za 1,8 milionu korun vysázeli ve středovém pásu zahradníci Výstaviště Flora, kteří o ně budou zhruba za stejnou částku v následujících letech pečovat.

Nové zábradlí ve středním dělicím pásu za 4,1 milionu korun by na rušném průtahu městem mělo umožnit bezpečné přechá- zení, ale pouze na vyhrazených místech. „Především bezpečnost původního zábradlí byla již za hranicí životnosti. Během stavby se objevily problémy
s ukotvením nového zábradlí, které ale stavební firma odstranila,“ poznamenal investiční náměstek primátora Miloslav Tichý.

Nové zábradlí je v úseku mezi křižovatkami se Schweitzerovou a Rooseveltovou ulicí. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Olomouc.eu

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: