Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Šternberk se zapojil do říjnové výzvy: 10 000 kroků

15.9.2023 | Šternberské listy

Šternberk se zapojil do celonárodní výzvy Deset tisíc kroků. Registrace byla spuštěna dne 1. září. Výzva startuje 1. října a končí 31. října. Účastníci budou rozděleny do několika kategorií dle kilometrů - želva, ježek, žirafa, kočka, pes, surikata, zajíc a sob. Zapojte se do akce i Vy! 


 

Již pošesté se naše město připojí k vyhlášené celonárodní výzvě Deset tisíc kroků, kterou organizuje Partnerství pro městskou mobilitu. Do říjnové výzvy byly registrace spuštěny 1. září. Říjnová výzva startuje v neděli 1. října a skončí v neděli 31. října.

 

Cíle, pravidla i zapojené známé osobnosti najdete na www.desettisickroku.cz. Letos v dubnu se ze Šternberka zapojilo 74 účastníků a 8 týmů, kteří dohromady našlapali 20 419,58 kilometrů!

 

Cílem výzvy není ujít denně 10 000 kroků, ale navrátit chůzi do našich životů a přispět tak ke zdraví nás i našich měst.

Na tři nejlepší ženy, tři nejlepší muže a tři týmy zapojené do výzvy budou čekat na radnici zajímavé odměny věnované městem Šternberk.

 

Výzva 10 000 kroků pracuje s magickou hranicí deseti tisíc kroků, což odpovídá zhruba vzdálenosti 7,5 kilometru. Ve skutečnosti však stačí mnohem méně kroků, aby byl organismus odolnější. Důležitější než objem je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Šternberk.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: