Olomoucké
Zelenenoviny.cz

V Olomouci jsou nové polopodzemní kontejnery

12.10.2020 | Olomouc

O téměř 100 kubíků větší kapacitu mají nyní kontejnery v městské části Olomouc-Nové Sady. Původní kontejnery zde totiž nahradilo 59 nových polopodzemních kontejnerů.


 

Skoro šedesátka nových polopodzemních kontejnerů na tříděné odpady a směsný komunální odpad nově stojí na třech stanovištích v ulici Družební, dvou stanovištích v Rožňavské ulici, dalších 5 stanovišť je ve Werichově a dvě v Zikově ulici. Na všech stanovištích se vždy nacházejí kontejnery na tříděný i směsný komunální odpad. Podle typu sbíraných odpadů jsou víka vhozových otvorů barevně rozlišená, a to tradičně pro občany již zažitým způsobem.

 

Jeden pětikubíkový polopodzemní kontejner totiž nahradí 5 kusů těch původních nadzemních. Nové kontejnery samotné však hezké prostředí na sídlišti nezajistí. I proto by místní měli mít na paměti, jak kontejnery správně využívat.

 

Náklady na instalaci nových polopodzemních kontejnerů byly cca 10 milionů korun vč. DPH, z nichž 5,5 milionu korun, tedy 85% z uznatelných nákladů, pokryla dotace z Operačního programu Životní prostředí.

 

Nárůst objemové kapacity:

Původní kapacita nadzemních kontejnerů: 148 m3, z toho tříděné odpady 69 m3, SKO 79 m3
Nová kapacita polopodzemních kontejnerů: 245 m3, z toho tříděné odpady 157 m3, SKO 88 m3
Nárůst: celkem 97 m3, z toho tříděné odpady 88 m3, SKO 9 m3

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Olomouc.eu

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: