Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Vánoční trhy Olomouc myslí i na ekologii

18.11.2019 | Olomouc

Vánoční trhy v Olomouci budou k dispozici po dvaatřicet dnů a večerů. Letos nabídnou spoustu novinek, včetně rozšíření plochy o areál tržnice, a dokonce myslí i na ekologii. 


 

Vánoční trhy už tradičně zaplňují Horní a Dolní náměstí zhruba sto čtyřiceti stánky, kde návštěvníci najdou řemeslné výrobky, voňavé a chutné produkty regionální gastronomie. Součástí sortimentu je také oblíbený punč, který je Olomoucem proslulý. 

 

Trhy začínají 22. listopadu a končí 24. prosince. 

 

Děti se mohou svést na replice historického kolotoče, napsat nebo nakreslit přání. Největším lákadlem je veřejné kluziště, které je až do 30. prosince zdarma. A mnoho dalšího bude pro malé návštěvníky k dispozici. 

 

Návštěvnící letos poprvé dostanou veškerý punč výhradně ve vratných nebo recyklovatelných nádobách. První novinkou jsou zálohované keramické hrníčky. Po vrácení na sběrovém místě ve stánku na Dolním náměstí projdou hrníčky mycí linkou a budou opět k dispozici dalším návštěvníkům trhů. Nebo si hrníčky lidé mohou z trhů odnést jako suvenýr. 

 

Ani ti, kdo upřednostní jednorázové kelímky, nebudou zatěžovat životní prostředí, o což se postará druhá ekologická novinka trhů. Jednorázové kelímky nebudou z plastu, ale ze speciální stoprocentně recyklovatelné směsi papíru a vosku, pořadatelé navíc pro použité kelímky pořídí i lis, aby odpad zabíral co nejméně místa. Technické služby města Olomouce společně s pořadateli přípraví kontejnery a koše na tříděný odpad. 


Program na Horním náměstí končí půlnoční bohoslužbou 24. prosince, ovšem kluziště, kolotoč a omezený počet stánků budou v provozu až do konce roku. Program je k dispozici na webu: www.vanocnitrhy.eu.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Olomouc.eu

Zdroj fota: pixabay.com 
 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: