Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Nová cyklostezka spojí Hranice a Teplice

11.6.2018 | Město Hranice

cyklostezkaNa začátku června byla zahájena první etapa cyklostezky, kterás pojí město Hranice s Teplicemi nad Bečvou. Úsek dlouhý dva kilometry by měl být hotový do konce letošního roku.


Stavba prvního úseku cyklostezky, která spojí Hranice a Lázně Teplice nad Bečvou, byla zahájena v pondělí 4. června. V zimě již proběhly přípravné práce, zejména nezbytné kácení dřevin u Bečvy. To muselo být provedené do konce března, aby proběhlo v období vegetačního klidu.

Ještě v letošním roce by tak měl být první úsek, který povede od konce lázeňského parčíku poblíž Ústeckého mostu k bývalému učilišti v Hranicích, hotov. Úsek je dlouhý 2 km a  bude stát zhruba 20 milionů korun. 

Stavebně komplikovaná bude zejména část od  benzínové pumy směrem k lázeňskému parku, kde bude cyklostezka vyvedena   na úroveň současného chodníku.  Směrem od Bečvy ji bude podpírat  šikmá gabionová zeď. Stávající chodník bude posunut dále od silnice, od které ho bude dělit metr široký zelený pás. Chodník bude zároveň rozšířen natolik, aby ho mohli využívat jak chodci, tak cyklisté. Z obou stran bude nainstalováno zábradlí. Po dobu stavebních prací bude ale chodník  na přechodnou dobu zcela uzavřen. 

Druhý úsek cyklostezky od učiliště k mostu v Hranicích je závislý na protipovodňových opatřeních, které má na starosti Povodí Moravy. Má zde dojít k navýšení ochranných hrází. Celková délka hranické trasy je 2,7 kilometru.

Aby mohli cyklisté plynule pokračovat také dále od Hranic směrem k Černotínu, musí dojít u Ústeckého mostu ke spojení s cyklostezkou, kterou připravuje obec Černotín.

Cyklostezka povede dále přes katastrální území Černotína, stále po pravém břehu Bečvy jednak přímo do obce a jednak k připravované lávce, která spojí pravý a levý břeh řeky. Za ní se napojí na již vybudovanou trasu s asfaltovým povrchem, která vede do Ústí. Tato lávka přes Bečvu je ale závislá na předchozí realizaci protipovodňových opatření.

V plánu je také prodloužení stávající ústecké cyklostezky z Ústí dále na Skaličku v délce asi jeden a půl kilometru. Na tuto stavbu již také bylo vydáno stavební povolení, byla vybrána firma a podána žádost o dotaci. V případě zajištění finančních prostředků by se i zde letos mohlo začít.

Zdroj: Zahajuje se stavba cyklostezky do Teplic

Zdroj fotky: Zahajije se stavba cyklostezky do Teplic

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: