Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Nová cyklostezka spojila Olomouc a Bystročice

20.12.2019 | Olomouc

Olomouckou městskou část Nedvězí a obec Bystročice propojila nová cyklostezka. Téměř dvoukilometrový úsek komfortní asfaltové stezky je součástí dvou nadregionálních cyklotras, které míří přes Moravu. Cyklostezka přišla město a obec na necelých 12 milionů korun. 


Nový úsek pohodlné cyklostezky měří přesně 1,8 kilometru a cyklisty vede přes hranici dvou katastrů. Šířka 2,5 metru zajistí bezpečné spojení mimo frekventovanou silnici mezi Bystročicemi a Nedvězím. Na konci úseku vznikly i odpočinkové plochy s lavičkami a stojany na kola. 

 

Projekt odpovídá  cyklogenerelu, tedy plánu na ucelenou síť cyklostezek. K úplnému propojení je třeba dokončit ještě její severní větev. Chybějící část začíná v Hodolanech, v ulici U ambulatoria a pokračuje po stávající cyklotrase u ,,myší díry", proti proudu po levém břehu řeky Bystřice pod Hodolanskou ulicí až k lávce spojující městské části Hodolany a Bělidla. 


Připravené práce na stavbě tohoto úseku už proběhly, šlo o kácení dřevin a přeložky inženýrských sítí. Tato poslední chybějící část Jantarové cyklostezky byla zařazena do rozpočtu na rok 2020. 

Na příští rok je u nové cyklostezky naplánovaná také výsadba zeleně, která pobyt na stezce cyklistům zpříjemní. Realizace stezky přišla na 6,8 milionu korun a podpořil ji Olomoucký kraj z dotačního programu Podpora výstavby a oprav cyklostezek. 

 

Redakčně upraveno. 

Zdroj: olomouc.eu

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: