Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Odpadový Oskar pro Šumperk

23.11.2020 | Šumperk

Šumperk získal další ocenění, které svědčí o tom, že lidé kvalitně třídí odpad. V soutěži Odpadový Oskar, která vyhodnocuje množství vytříděného odpadu, získal Šumperk krajský primát v kategorii obci nad pět tisíc obyvatel. Obyvatelé dokázali vytřídit 38 procent odpadů.


 

Soutěž probíhá v celé České republice, upozorňuje na zodpovědné nakládání s odpady a motivuje k lepšímu třídění a ke snižování směsného komunálního odpadu. Letos ji vyhlásil spolek Arnika už pošesté.

 

Kromě Šumperka v Olomouckém kraji vynikaly Tučín mezi městy do tisíce obyvatele a Mikulovice mezi městy do pěti tisíce obyvatele. Nejlepších výsledků dosahují tam, kde lidé platí za svoz jen skutečně vyhozeného množství odpadů. Vedle oceněných obcí a měst Arnika také vyzdvihla příklad dobré praxe města Jeseník za výbornou práci na zlepšování odpadového hospodářství.

 

Česká republika má oproti ostatním vyspělým zemím výrazně vyšší produkci směsného komunálního odpadu. Domácnosti a firmy v Česku ročně vyhodí v průměru 270kg, zatímco v Rakousku nebo v Německu je to jen 170 kg.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Šumperk.cz

Zdroj fota: Šumperk.cz

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: