Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Olomouc nabídne sdílená kola pro veřejnost

12.3.2020 | Olomouc


Město Olomouc rozšiřuje nabídku sdílené dopravy. Ve městě se objeví kola nové bikesharingové společnosti, která spouští systém půjčování jízdních kol. 


Olomouc se tak přidává k Ostravě, Prostějovu, Havířovu, kde firma svou službu už provozuje. V zahraničí expandovala do New Yorku, Glasgow či Berlína.

 

Nabídka nového provozovatele čítá na 300 jízdních kol s nízkým nástupem. Bicykly jsou vybaveny 3 rychlostní přehazovačkou a hliníkovým rámem. Firma, která bude kola v Olomouci poskytovat má více než 15 leté zkušenosti a přinese Olomoučanům nejrychlejší, nejlevnější a ekologicky nejšetrnější možnost dopravy na vzdálenost pěti kilometrů, která zároveň podporuje i zdravý životní styl. 

 

Jízdní kola městského typu s nízkým nástupem budou uživatelé moci odkladat do městských cyklostojanů. 
 

Systém půjčování kol je založen na mobilní aplikaci pro iOS i Android naskenováním QR kódu. Ale také přes běžný telefon s využitím IVR systému. Kolo je sledováno přes GPS systém, má vlastní stojánek, takže nepotřebuje nezbytně cyklostojan. Má i vlastní zámek. 

 

Zájemci si kola budou moct půjčit jednoduše přes mobilní aplikaci společnosti nebo zákaznickou linku. Celý proces je otázkou několika sekund. Základní jízdní tarif je nastaven na 16 Kč za půl hodiny jízdy. Zákazník může využít měsíční tarif za 149 Kč, díky kterým získá 30 minut na každou výpůjčku zdarma. Tento tarif je dále zvýhodněn pro držitele ISIC a to jen za 100 Kč měsíčně. 

 

Projekt sdílení kol v Olomouci bude mít i charitativní rozměr. Firma se totiž spojila s Nadačním fondem Kapka naděje v projektu ,,O kapku lepší jízda", kdy z každé výpůjčky věnuje 1 Kč na konto nadace. Prostředky následně poputují do Fakultní nemocnice v Olomouci. 

 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: olomouc.eu

Zdroj fota: pixabay.com 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: