Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Přírodní koupací biotop Litovel

8.8.2018 | Litovel

biotop LitovelJiž pátým rokem využívají obyvatelé Litovle přírodní koupací biotop, který nepoužívá žádnou chemii a je navíc vyhřívaný slunečními kolektory.


Litovelský biotop vznikl před pěti lety na místě dosavadního koupaliště z roku 1937, které prošlo v 60. letech 20. století výraznější proměnou (zmenšení plavecké části, vybudování brouzdaliště pro děti, kompletní přestavba sociálního zázemí). Od té doby se již litovelské koupaliště dočkalo pouze nezbytných udržovacích prací a nepatrných investic. 

Výjimečná kombinace přírodního koupání a bazénu se zdravou vodou bez chemie čištěnou speciálními rostlinami je hlavním benefitem litovelského koupaliště. Děti i dospělí se mohou také těšit na řadu zábavních i relaxačních prvků, jako jsou skluzavky, masážní trysky, perličková vodní křesla, skokanský můstek, šplhací síť, mechanické vlnobití, vodní hříbek, stříkací delfín Bubu a další. Nechybí dětské brouzdaliště, upravený areál i sociální zázemí, bufet a půjčovna sportovního náčiní. Teplou vodu zajišťují sluneční kolektory a v celém areálu je k dispozici Wi-Fi zdarma. 

Areál je pro veřejnost otevřen od června do září od 9 do 19 hodin.
Vstupné činí 45 Kč pro dospělého a 25 Kč děti do 15 let, studenti, senioři nad 65 let, ZTP a ZTP/P.

Redakčně upraveno.

Zdroj a foto: www.litovel.eu

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: