Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Prostějov instaluje nové cykloboxy

22.10.2018 | Prostějov

CykloboxyZcela bezplatné používání šesti cykloboxů bude k dispozici na prostějovském autobusovém nádraží v ulici Janáčkova.


 

 

V nejbližších dnech budou zprovozněny nové cykloboxy, které byly instalovány na autobusovém nádraží v ulici Janáčkova, v rámci jeho modernizace. Jedná se o šest boxů s ovládacím panelem. „Jejich používání bude zdarma. Zpoplatnění se bude týkat pouze nouzového otevření, kdy uživatel zapomene nebo špatně zadá PIN, nebo dojde k jiné chybě na straně uživatele. Nouzové otvírání boxů bude provádět Městská policie Prostějov a bude zpoplatněno částkou ve výši 200 korun,“ uvedl náměstek primátora Jiří Pospíšil.

 

Krátkodobé užívání

Cykloboxy jsou určeny ke krátkodobému uložení kola, kočárku, koloběžky, snowboardu, lyží a podobně. Nastavení zámku (uzamykání) bude mít 24 hodinový cyklus. „Po 24 hodinách dojde k automatickému otevření boxu, což je uvedeno v provozním řádu a také v textu na ovládacím panelu. Boxy se po umístění kola do volného boxu ovládají přes dotykový panel, kde si uživatel označí volný box a zadá vlastní čtyřmístný PIN k uzamčení boxu. Pětkrát chybně zadaný PIN automaticky zablokovává otevírací systém,“ doplnil vedoucí oddělení údržby majetku Magistrátu města Prostějova Jaroslav Chromek.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj a foto: Město Prostějov

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: