Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Prostějov má novou rozhlednu

21.11.2018 | Prostějov

KopaninkaPřed nedávnem se mezi obcemi Repechy a Bousín nedaleko silnice III/37742, spojující Protivanov a Drahany, slavnostně otevřela nová rozhledna Kopaninka. Věž nabízí výhled do blízkého okolí, ale je možné vidět i Jeseníky či Beskydy.


 

Slavnostního otevření rozhledny se zúčastnil za Olomoucký kraj Ladislav Okleštěk – hejtman, Dalibor Horák – 3. náměstek hejtmana, Milan Klimeš – náměstek hejtmana. Za statutární město Prostějov to byl 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil a náměstkyně primátora Milada Sokolová. Statutární město Prostějov na stavbu přispělo dotační částkou ve výši 50 tisíc korun. Celkové náklady na výstavu rozhledny činily 2,9 milionu korun.

 

Rozhledna Kopaninka

Samotná rozhledna je 22 metrů vysoká a vystavěna je v nadmořské výšce 621 metrů nad mořem. Na stavbu byly použity přírodní materiály – smrková kulatina z nedalekého Repešského žlebu a kámen Moravská droba z lomu Luleč u Vyškova. Subtilní konstrukce při pohledu působí lehce a elegantně. Celková její výška čítá 22 metrů, vyhlídková plošina, ke které vede 83 schodů, se nachází ve výšce 18 metrů. Vyhlídka skýtá pěkný pohled nejen do rovin Hané, ale i dále do Polska a na Slovensko. Za dobrého počasí je vidět Kralický Sněžník, Jeseníky, Beskydy i Hostýnské vrchy.

 

Redakčně upraveno.

 

Zdroj a foto: Město Prostějov

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: