Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Skalní vyhlídka Čertovy kameny u Jeseníku je opět zpřístupněna veřejnosti

14.8.2023 | Lesy ČR

Návštěvníci Olomouckého kraje mohou opět zavítat na oblíbenou skalní vyhlídku Čertovy kameny u Jeseníků, kterou Lesy ČR obnovily. Skalní útvar vyhledávají nejen turisti, ale i horolezci. 


Atraktivním cílem pěší túry nebo cyklo výletu může být skalní vyhlídka Čertovy kameny u Jeseníku. Přístup na oblíbené místo zrekonstruovaly Lesy ČR ve spolupráci s obcí Česká Ves a s podporou Sdružení cestovního ruchu Jeseníky i Olomouckého kraje za bezmála 1,6 milionů korun.  

„Kompletně jsme vyměnili uvolněné, opotřebované a poškozené stupně, sloupky, řetězy, podesty a žebříky a umístili jsme na stezku i tabule s pokyny pro bezpečný pohyb po vyhlídce,“ řekl lesní správce z Jeseníku Filip Beneš.

Skalní útvar tvořený vyvřelým pegmatitem vyhledávají i horolezci. Turisté se na Čertovy kameny, odkud je výhled na nedaleký Jeseník, Zlatohorsko, údolí Bělé i na Nyské jezero, dostanou od úpatí hory po stometrové stezce – Čertovy kameny (Skalní útvar) • Mapy.cz.

Vyhlídka byla zpřístupněna už před rokem 1898, tehdy pod názvem Harichstein podle příjmení tehdejšího majitele pozemku. Později se přejmenovala na Čertovy kameny a původní dřevěné lávky nahradily v 50. letech minulého století ocelové. „Ty dosloužily, nyní jsou vyměněné, takže se na vyhlídku zase dostanete bezpečně,“ dodal Beneš.

Půlmilionovou dotaci poskytl Olomoucký kraj z Programu na podporu cestovního ruchu a zahraničních vztahů, téměř 1,1 milion korun vložily do projektu Lesy ČR v rámci programu Lesy pro život.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Lesycr.cz

Zdroj fota: Lesy ČR

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: