Olomoucké
Zelenenoviny.cz

Šumperk zastřešil autobusová stání

31.12.2018 | Šumperk

zastávkaNež se šumperští dočkají nového nádraží, jehož rekonstrukce se plánuje v roce 2019, nechalo město zastřešit autobusová stání. Obyvatelé se po několika měsících dočkali alespoň provizorního řešení.

 


V březnu letošního roku byly na autobusovém nádraží v Šumperku odstraněny konstrukce, jež zastřešovaly autobusová stání. Tehdejší vlastník těchto konstrukcí, společnost ČSAD, si nechal zpracoval statický posudek, který prokázal jejich havarijní stav. Lidé tak několik měsíců mohli při nepřízni počasí využívat pouze čekárnu.

 

Nové zastřešené zastávky

Město Šumperk se rozhodlo do poloviny prosince pořídit dvě zastřešené autobusové zastávky, které budou lidem na autobusovém nádraží sloužit do doby, než započne rozsáhlá rekonstrukce nádraží. Ta bude zahájena v únoru 2019 v prostoru u bývalých železničních skladů naproti nádraží, samotného prostoru autobusového nádraží by se rekonstrukce měla dotknout od roku 2020.  

 

Milionová investice

Jedna z nejrozsáhlejších rekonstrukcí ve městě si vyžádá částku přibližně 140 milionů korun, městu se však podařila na tuto investiční akci získat dotace v maximální výši 54,5 milionů korun.

 

Zdroj a foto: město Šumperk

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: